Yayınlar RSS | Email | Toplam : 6687 Üye

www.gelisimplatformu.org 

İş Hayatında Öfke ve Stres Kontrolü

Seminer : İş Hayatında Öfke ve Stres Kontrolü, Nefes Teknikleri ve Ofis Egzersizleri

Puan Verin

Gelişim Platformu’nun düzenlediği “İş Hayatında Öfke ve Stres Kontrolü, Nefes Teknikleri ve Ofis Egzersizleri” seminerine konuşmacı olarak  Eğitim Yöneticisi, İletişim Bilimci, Yaşam Koçu ve Yazar Emrah Altuntecim katıldı.

Kendisini, geçmişte yaşadığı sıkıntıları ve başından geçen olayları dinleyicilerle paylaşan Altuntecim, İstanbul’dan Konya’ya kadar eşiyle birlikte yaptığı yürüyüş ile Türkiye’nin en uzun mesafe yürüyen ailesi olduklarını belirtti. Stres ile ilgili olarak; İnsanların stresi kötü bir durum, ruh hali olarak değerlendirdiklerini ifade ederek, stresin olmasının aslında normal olduğunu ve bundan kurtulmanın imkansız olduğunu, ancak stresin kontrol altına alınabileceğini ifade etti. Stresin birikmesi sonucu bazı insanlarda dışa yönelik patlamaya, bazılarında ise stresin içe atması sonucu bazı hastalıkların oluşmasına (kanser vb.) neden olduğunu vurguladı.

Seminer anlatımı

Stresten kurtulmaya çalışmak yerine stresi kullanmak gerektiğini vurgulayarak, kişinin başına gelen her şeyin kişinin bir yansıması olduğunu ifade ederek bunun çözümlenebilmesi için de kişinin kendi özüne inmesinin gerektiğini belirtti. Stresi kontrol altına alma ve rahatlama adına dinleyicilerle birkaç uygulamalı egzersiz yapan Altuntecim, son olarak yaptırdığı nefes egzersizleri ile programı noktaladı.

0
Yorum
Siz de düşüncelerinizi yazınız
Yorum yazmak için üye olmanız gerekmektedir.
 

    

Üye Olmak İstiyorum