Yayınlar RSS | Email | Toplam : 6824 Üye

www.gelisimplatformu.org 

İş Hayatında Öfke ve Stres Kontrolü

Seminer : İş Hayatında Öfke ve Stres Kontrolü, Nefes Teknikleri ve Ofis Egzersizleri

Puan Verin

Gelisim Platformu’nun düzenledigi “Is Hayatinda Öfke ve Stres Kontrolü, Nefes Teknikleri ve Ofis Egzersizleri” seminerine konusmaci olarak  Egitim Yöneticisi, Iletisim Bilimci, Yasam Koçu ve Yazar Emrah Altuntecim katildi.

Kendisini, geçmiste yasadigi sikintilari ve basindan geçen olaylari dinleyicilerle paylasan Altuntecim, Istanbul’dan Konya’ya kadar esiyle birlikte yaptigi yürüyüs ile Türkiye’nin en uzun mesafe yürüyen ailesi olduklarini belirtti. Stres ile ilgili olarak; Insanlarin stresi kötü bir durum, ruh hali olarak degerlendirdiklerini ifade ederek, stresin olmasinin aslinda normal oldugunu ve bundan kurtulmanin imkansiz oldugunu, ancak stresin kontrol altina alinabilecegini ifade etti. Stresin birikmesi sonucu bazi insanlarda disa yönelik patlamaya, bazilarinda ise stresin içe atmasi sonucu bazi hastaliklarin olusmasina (kanser vb.) neden oldugunu vurguladi.

Seminer anlatimi

Stresten kurtulmaya çalismak yerine stresi kullanmak gerektigini vurgulayarak, kisinin basina gelen her seyin kisinin bir yansimasi oldugunu ifade ederek bunun çözümlenebilmesi için de kisinin kendi özüne inmesinin gerektigini belirtti. Stresi kontrol altina alma ve rahatlama adina dinleyicilerle birkaç uygulamali egzersiz yapan Altuntecim, son olarak yaptirdigi nefes egzersizleri ile programi noktaladi.

0
Yorum
Siz de düşüncelerinizi yazınız
Yorum yazmak için üye olmanız gerekmektedir.
 

    

Üye Olmak İstiyorum