Yayınlar RSS | Email | Toplam : 6825 Üye

www.gelisimplatformu.org 

2013'te Neler Olacak

Makale : 2013'te Neler Olacak

Puan Verin

“2013’de Neler Olacak?”


Degerli Gelisim Platformu takipçileri ve okurlarim,

Bazilarimiz hatirlayacaktir, 2 ay önce Ispanya’da uluslararasi bir organizasyon’da  genis katilimli bir seminer vermis ve seminer sonrasi yöneticilerle samimi bir sohbet etme firsati bulmustum. O gün,  Avrupa’da yasanan ekonomik kaygilarin üst  ve orta düzey yöneticiler üzerindeki uzun vadeli sürecek etkilerinin ilk sinyallerini katilimcilarin davranislarindaki ince detaylardan ve subminal ipuçlarindan okuma firsati buldum. Ingiltere, Fransa, Hollanda, Ispanya, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan ve 10’dan fazla ülkeden gelen patronlarin yüzü gülüyordu ancak 2013 yilinin neler getirecegi konusunda kuskulu ve soru isaretleri ile dolu bir zihin halinden siyrilarak yaptigim sunumun zevkine varmaya çalisiyorlardi.

Birkaç yil önce ABD’nin Florida Eyaletinde verdigim egitimlerde de benzer bir enerjiyi hissediyordum. Yeni yil, yeni umutlar, hayaller, hedefler ve yeni baslangiçlar…Çok güzeldi tüm bunlar ancak yeni yilin ilk haftasi bitiminde hersey sanki eskisinden pek de farkli görünmüyordu.

Bizler spiritüel liderlik iddiasinda degiliz, yaptigimiz is tamamiyla analitik zekalarin tadina vardigi is hayatinin tercih ettigi maddi ve ticari lezzetler. Ancak, yogun egitimlerin tecrübesi ve de binlerce yönetici ile paylasimlarin verdigi birikim, manevi titresimler ve gözle görünmeyen detaylarin enerji filtremize takilmasina neden olabiliyor.

Basarili ancak mutsuz sayisiz yönetici tanidim. Hatta bazen genç bir danisman ve koç olarak bizleri dost meclislerine ve evlerine davet ederler, geç saatlere kadar dertlestigimiz de olur. CEO, GM ve GMY seviyesinde agir siklet yöneticilerin ve hatta duayenlerin derin bir nefes alabilmesi için bazen sehirlerarasiseyahatlerimiz bile oluyor. Gözyasi’nin dogasi pek farkli degil…

Ancak, kariyerinin basinda gençlerle de bir araya geliyoruz. Esim de bir IK Yöneticisi. Ceyda Altuntecim ile birlikte sayisiz üniversitenin etkinliklerine konuk konusmaci olarak da katiliyoruz. En üst seviyede de en alt seviyede de durum çok benzer… Her yilin sonuna dogru yeni umutlar, planlar, projeler yanisira endise var… Aslinda insanlarin adini veremedigi ama ferahlatici birseylere daha ihtiyaci var. Ancak bu adikonamayan her ne ise, bunun disarida olduguna inaniyor insanlar… Aslinda büyük bir ilüzyon içindeyiz… Içimizde var olan sinirsiz kaynagi göz ardi ediyoruz.

Degerli okurlarimiz… 2013’ün sizin için basarili ve mutlu bir yil olmasinitemenni ediyorum. Düslerimizin hayra dogru ve de gerçek oldugu, heyecan dolu ve de bereketli bir yil olsun…
Ilüzyonun gerçek olmadigini ama Ilüzyonun içinde oldugumuzu bilerek, bu paradoksun tadina vararak…

Sevgi ve Saygilarimla.
Emrah Altuntecim

www.emrahaltuntecim.com

0
Yorum
Siz de düşüncelerinizi yazınız
Yorum yazmak için üye olmanız gerekmektedir.
 

    

Üye Olmak İstiyorum